| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa scap de dependenta de facebook? de multe ori intru si stiu ca nu ma ajuta cu nimic, stiu ca nu e folositor...

5 răspunsuri:
| ForYouBaby a răspuns:

Sterge-l si traiesteti viata! sunt atatea lucruri frumoase de facut in aceasta lume mult mai frumoase decat sa stai pe facebook, nu ai nimic de castigat din astahappy asa ca mai bine gandeste-te la viitor ce vrei sa devii, practica un sport citeste carti orice care sa iti ia gandu de la facebook :* happy

| badboybitter a răspuns:

Dezinstaleaza facebook-ul

| KiduZQ a răspuns:

Gasesti un hobby.
Deseneaza, gateste sau nu stiu uita-te pe tutoriale handmade/homemade. Ocupa-ti timpul. :3

| Kitybush a răspuns:

Eu am vrut sa stau o perioada fara el...stateam 2-3 ore, ieseam si dupa jum. de ora intram iar. Mi-am inchis contul si l-am redeschis când nu mai simteam asa mare nevoia sa intru.

| Maximas19998 a răspuns:

Depinde cite ore stai pe facebook oricum daca poti gasesteti ca timpul acesta liber sa-l folosesti in alta parte, sau poti sa incerci ca sa scurtezi timpul pe facebook daca stai deopilda 4 ore pe zi saruite sa stai numai 3.5 in fiecare zi poti sa scurtezi timpul cu 5- 15 minute