| MariaMonica2009627 a întrebat:

Ce poti face când un profesor îți face avansuri? Unde îl poți reclama pe omul respectiv?

9 răspunsuri:
| Dennis1993 a răspuns:

La Directorul scolii, dacă nu se i-a atitudine, plângere la minister.

| Furnicuta000 a răspuns:

Acum cateva zile intrebai ceva despre licee. Daca asta inseamna ca ai 13 ani si ala se da la tine mergi direct la politie. Unii directorii nu vor scandal in scoala si vor incerca sa musamalizeze sau chiar sa te scoata pe tine vinovata, au fost o gramada de exemple din astea la stiri.

| Violleta2022 a răspuns:

Ii poti face reclamatie la directorul scolii sau a unitatii de invatamant in care el este profesor.
Ideal este sa ai dovezi care-l incrimineaza Scrisoare, noat, email, video), ca altfel este cuvantul tau, impotriva cuvantului lui.
Nu se ia in consideratie si nu se ia vero actiune, pe vorbele unui elev, care nu sufera acel profesor, ca nu-i place de el.

| MariaMonica2009627 explică (pentru Furnicuta000):

Care licee mă? Sunt deja la facultate dar voiam să mă interesez despre liceele vocaționale.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Si de ce nu ai spus ca esti la facultate? Asta era cel mai important aspect in intrebarea ta. Ca la facultate altfel sta treaba, nu e asa simplu de reclamat cum e la liceu.

| MariaMonica2009627 explică (pentru Furnicuta000):

Pentru că credeam ca nu e relevant.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Profesorii de la facultate au mai multa influenta decat cei de la liceu. Daca este cumva un prof care are relatii pe la decanat sau rectorat si il reclami, poti sa iti faci rau singura. Eu zic sa incerci sa il eviti si daca cumva iti face ceva gen te atinge sau te hartuieste totusi mergi la rector si spune-i ce se intampla. La rector nu la decan ca decanul s-ar putea sa il acopere.
Dar si la politie poti merge. Oricum o sa vezi tu pe parcurs ce e de facut, eu nu stiu bine situatia, dar sa iei in calcul tara asta de r***t in care locuim...

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai dovezi îl poți reclama directorului școlii.

| cherrybby a răspuns:

Dacă sunt doar niște avansuri de ce sa ii faci rău omului reclamandu l nu va avea nimeni de câștigat crede-mă