| Lilu_9183 a întrebat:

Ce poti sa zici de prietenii din ziua de azi? Voi ati avut cazuri cind va-u tradat? Povestiti

3 răspunsuri:
| ClaraZ a răspuns:

Cei care te tradeaza nu sunt prieteni adevarati.Si da, am avut cazuri cand mau tradat. O "prietena" mi-a luat iubitul si dupa ceva timp baiatul care il placeam.Am suferit, dar am avut prietene adevarate care mau sustinut.In ziua de azi fiecare e pentru el, greu mai gasesti un prieten care sa te sustina, sa iti fie alaturi la bine si la greu, sa faca orice ca sa fi fericit. Din fericire am cativa prieteni langa mine care ma iubesc si nu ma lasa sa sufar.Deci daca te tradeaza vreun "prieten" nu ai de ce sa il ierti, iti spun din propria experienta.Nu suntem legati de ei toata viata. Exista multe persoane perverse, care isi ascund sentimentele, gandirile, te fac sa lupti pentru ei cand te astepti mai putin te injunghie pe la spate.Pentru mine prietenii adevarati sunt aceeia care iti opresc lacrimilehappy. Si datorita lor treci peste orice in viata!

| bOse a răspuns:

E la ordinea zilei, rar mai gasesti prieteni adevarati.

Bafta

| AlexSala a răspuns:

Tovarasi de 8 ani. S'a indragostit de o colega cu care am fost eu de vreo 3 ori. A inceput sa ma vorbeasca pe la spate. ca fac, ca injur, ca nu stiu ce. In fine, a trecut.