| JustMe_8472 a întrebat:

Ce povesti de groaza ati vazut si v-au placut(nu ma intereseaza daca sunt scrise d voi puteti da si copy paste)?

Răspuns Câştigător
| MercuryXT a răspuns:

Vineri 13, chucki(papusa aia malefica), scream 4, paranormal activity2 si cam atat

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/
aici poate gasesti ceva :P
eu nu am curaj sa caut :)

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

Pai asta am citit-o de pe spectrul realitatii:

era o baba care cand mergea scotea un sgomot puternic cu ciumagul.intr-un sat erau 2 fete si 2 baieti toti erau frati.parintii iau trimis sa ia nu stiu ce din alt sat.se duc tinerii acolo iau ce trebuia si se intorc. unul dintre ei zice ca este prea intuneric si sa innopteze undeva.pe acolo era o casa batraneasca cu 2 camere asa ca fetele intr-o camera si baietii in alta camera.noaptea pe coridor se auzea un zgomot ciudat. cea mai mare fata si cel mai mare baiat au vazut ca pe coridor era o batrana cu ciumag.sau dus in camerele lor inspaimantati si fata cea mare a vazut ca in camera ei sora ei era moarta cu un cutit infipt in spate si pe pereti scria cu sange: plecati sau veti fi urmatorii(sau ceva de genul). cei trei ramasi au fugit speriati. dimineata au aflat de la politie ca acolo statuse o batrana care murise cu un cutit infipt in spate.cnd politia sa sus acolo sa ia trupul fetei au observat ca avea in mana un ciumag!

MUAHAHAHA!

| JustMe_8472 explică:

Am cautat deja pe SPECTRUL REALITATII.Sunt reusite povestile. Si Andreas:vreau povesti nu filme.

| ConnY a răspuns:

Pffff iti spun eu una doar esti cea mai buna prietena:*
a fost odata un baiat pe nume gheorghe(nume ales de luiza). el cumparase o papusa de colectie sa isi bata joc de ea(nebun la cap), i-a scos ochii si a aruncat-o.in seara urmatoare parintii lui gheorge(mama gheorghita si tata gheorghel)
plecasera la o nunta(mirii:mirele gheorghescu, mireasa ghiorghinela si fiul lor costel)iar gheorghe ramasese singur acasa2(hahaha)dintr-o data suna telefonul, gheorghe raspunde si la telefon se auzea o voce subtire."buna sunt eu gheorghela(papusa)hai vino sa ne jucam sunt in fata scolii tale si ma gheorghesc. dupa cateva minute suna iar telefonul"sunt tot eu gheorghela sunt in fata casei tale si ma gheorghenesc.gheorghe se sperie.telefonul "buna sunt in fata casei tale si ma gheorghesc.baiatul s-a speriat si mai tare, papusa intra in casa si ii spune lui gheorghe:"eu m-am gheorghit acum e randul tau."aaaaaaaaaaa" happy end poveste:GheorGhe, de Alina Predus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In urma cu 6 saptamani murise un om intr-o casa. L-au imormantat... Iar in prezent s-a ridicat strigoiul acelui om. Sa va povestesc ce au patit bieti oameni in niste nopti si zile bantuite. Li se spargeau farfuriile, mergea bicicleta singura, li se spargeau becuriele cand le aprindeau. Iar noptile, sotia acelui om auzea cand erea treaza dar vroia sa adoarma. iesi afaraaaa. Iar femeia a zis:O sa ies.Si strigoiul a zis:acummmmmmmm! Si s-a auzit o tupuitura.Si toate zilele ereau tot mai rele pana au chemat preotul.Preotul citea si cand se trezeste plutind(l-a ridicat srigoiul in brate). Si cand s-au dus la mormant, iesea un fum negru din el.Au sapat pana l-au dezgropat pe mort, si au vazut ce erea intors.
Nu mai stiu mai departe ce s-a intamplat dar cred ca si acum ii mai bantuie pentru ca nici parintele nu i-a venit de hac strigoiului.
Aceasta poveste stiu ca e adevarata pentru ca am vazut-o la stiri acum mult timp.