| anonim_4396 a întrebat:

Ce presupune a te calugari?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa-ti dedici restul vietii Lui Dumnezeu, sa stai intr-o manastire si sa respecti niste reguli.

| Predator30 a răspuns:

Citeste si aici mai multe despre calugari http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=1927

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Sa nu ai familie si sa iti petreci aproape tot timpul rugandu-te.Nu poti sa porti ce haine vrei, doar roba aia pe care o primesti... Sper ca te-am ajutat!

| FuckSchool a răspuns:

Paii presupun ca inseamna sa stai departe de lume, pe la o manastire. " Sa fii cu Dumnezeu " cum zic unii happy.