| Diana_5031 a întrebat:

Ce produse folositi impotriva acneei? Care produse sunt mai bune: de la plafar sau de la farmacie?

5 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Clearskin. Gasesti cred ca in orice farmacie.

De fiecare data cand te speli pe fata, fie ca e dimineata cand te-ai trezit sau dupa un somn de dupa masa, te dai si cu el.

Cum? Iti umezesti fata, tai cu sapun pe maini, apoi cu mainiile "unse" de sapun te dai pe fata si apoi clatesti. Simplu, rapid, eficient.

Nu iti arde tenul, ti-l doar degreseaza dar foarte putin.

| Gabica a răspuns:

Este o solutie Zynerit.Este foarte buna.Eu am folosit-o si am scapat de acnee.Incearc-o.Iti va fi de folos!

| Missdaydreaming a răspuns:

Este de la Avene un tratament ffff bun. Gel pentru curatat + crema hidratanta cu care te dai dim + unguent Diacneal cu care te dai seara.

| roxybaby a răspuns:

In farmaciile Sensiblu gasesti o crema Avene Diacneal care trebuie buie sa o cumperi impreuna cu un gel de curatat fata cu care te dai dimineata si seara.
Sper ca te-am ajutat.

| ActSmartBeCool a răspuns:

Buna! Tipul de acnee difera de la o persoana la alta asa ca solutia cea mai eficienta este sa consulti un medic dermatolog. Afla mai multe pe www.getcool.ro si tot aici gaseti si o harta cu medici din toata tara.