Întrebare recomandată | Util700 a întrebat:

Ce creme folositi impotriva acneei si dau rezultate?

Răspuns Câştigător
| Webskne a răspuns:

Heii...poti folosi crema HIMALAYA HERBALS eu am avut acnee si am scapat de ea si nu mi-a lasat urme pe fata big grin Bafta!

14 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Pe mine ma ajuta foarte mult "Tea Tree Pore Minimiser" de la The Body Shop. Aplici pe toata fata daca ai probleme si cu porii (tenul devine foarte fin, crema asta e buna si ca baza de machiaj). Sau aplici doar pe cosi. Ii usuca destul de repede, cam in maxim 2 zile;) http://www.thebodyshop.ro/......imiser.htm

| dianainsta01 a răspuns:

Isotrexin este singura crema din multele incercate de mine care functioneaza, este minunata. dar daca ai o acnee mai severa incearca zinerit.

| mius a răspuns:

Sapun cu apa

| Burjon a răspuns:

Frate eu am auzit ca Mihai Traistariu a suferit si el de asa ceva, nu a reusit sa se vindece decat cu tratamente costisitoare si complicate, nu cred ca vei reusi cu niste amarate de creme sa scapi de acnee asa usor!

| MSAna a răspuns:

Albusul oului! Incearca. Funda?

| CarinaElena a răspuns:

Zynerit. E cel mai eficient.

| AndreeAndreea1973 a răspuns (pentru CarinaElena):

Da este cel mai bun! :*

| rafael1997 a răspuns:

Am folosit toate cremele posibile si nu mi-a trecut acneea.
doar cu pastilele sotret 20 mi-au trecut.iti recomand sa mergi la doctor si sa spui de ele

| diana_2273 a răspuns:

La dermatolog ți le da compensat:zineryt, schinoren si brevoxil...le-am folosit pe toate, toate sunt bune, ma dau in fiecare seara cu zineryt si sunt foaaaarte multumita

| Transformika a răspuns:

Incearca un stat subtire de vazelina cu o ora inainte de a te culca, deoarece aceasta nu se va absorbi ci iti va inmuia cosurile (daca o folosesti frecvent) si iti va face pielea hidratata si proaspata.

| sisiandra a răspuns:

Folosesc o solutie albastra de la BIODERMA pe care o poti cumpara de la Sensi Blu, o crema numita Efaclar Duo pe care o poti lua de la orice farmacie si Garmier 3 in 1. Merg de minune si la cea mai severa acnee!
P.S: Mi le-au recomandat doctori!

| pinkka a răspuns:

Isotrexin am folosit si a fost bun, si La roche posay - effaclar duo

| imeminemy a răspuns:

Nu stiu creme, dar iti dau un sfat: nu folosi fond de ten, sau daca ai nevoie neaparata sa te speli bine. oricum, poti cauta pe internet si gasesti mai multe sfaturi utile de la doctori specialisti decat poti gasi aici. Succes!

| anaa1998 a răspuns:

Eu folosesc Zineryt si sunt foarte multumita si am comandat de pe internet acum o saptamana o masca MINUNE pentru mai multe probleme ale fetei numita BioLab. Merita incercata, la mine e chiar miraculoasa...pentru cosuri.