| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil de liceu trebuie sa termini daca vrei sa devii arhitect?

5 răspunsuri:
| w0rkSpace a răspuns:

Mate-Info pentru ca ai nevoie de multa matematica pentru a masura arhitectura... sa calculezi Ariile volumele etc etc.

| MaditsSaaa a răspuns:

Du-te mate-info si apoi continui cu facultateawinking

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Mate Info din cate stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

* Dupa liceu facand niste studii. Dar daca te duci la liceu la filologie, sau ce stiu eu, iti va fi greu cu facultatea.

| Damy a răspuns:

Eu satu in Deva si este profil special pentru asatwinking. este profil de arhitectrura, arte ambientale si desing de e doar un singur profil cu toate astea... daca nu ai profil de arhitectura in oras la tine poti sa faci orice ca te poti duce la orice facultate vrei uwinking