| anonimA96 a întrebat:

Ce profil trebuie sa urmez ca sa ajung designer si ce materii se fac la acest profil?

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Iti trebuie desen tehnic

| Black_Cherry a răspuns:

Daca este vorba de design vestimentar te poti duce la liceul de arta, profil desen (in unele orase liceele de arta au si profil de design) apoi poti sa urmezi o facultate de arte plastice cu profilul respectiv. Cat despre materii nu stiu sa-ti spun sigur, la liceu faci ore normale + specialitate.

| biboO a răspuns:

Depinde ce desing pentru haine design vestimentar du-te la un club de desenhappy