| andulovecrazy a întrebat:

Ce program imi trebuie pentru a scoate poze din aparatul foto? dar din telefon? mentionez ca aparatul foto este NIKON iar telefonul este Lg. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Nu iti trebuie program, ci cablu de date, daca te referi la ce program iti trebuie pentru cablu de date, daca ai cumparat ambele aparaturi din magazine de specialitate, ar fi trebuit sa-ti dea un cd in care se afla programul. Daca nu ai cablu de date trebuie sa-ti cumperi si sigur iti va da si un cd cu programul, daca ai cablu de date si nu ai programul cauta pe net "download Pc Suite Lg ( scrii ce lg ai tu ).
Sper ca nu te'am derutat mai mult.
Bafta happy

3 răspunsuri:
| A_2738 a răspuns:

Hi!happy...si eu am nikon si fiecare aparat are cate un cd de instalare a unui program special pentru transferul de date.cd se gaseste in cutia aparatului si este negru... fundita?

| sibiufoto a răspuns:

Pentru aparatul foto este suficient Windows Explorer, trebuie să setezi aparatul pe modul Mass Storage şi îţi va apărea ca o unitate de disc externă. Pentru telefon, încearcă în secţiunea Download sau Support de pe site-ul producătorului. Numai bine!

| andulovecrazy explică:

Pai, am si cablu de date si cd si am incercat sa instalez cu cd-ul si nu se instaleaza