| Bellany a întrebat:

Ce puteti zice despre zodia vărsător happy? Fundaa

Răspuns Câştigător
| LaraDésire a răspuns:

Descriere:
VARSATORUL simbolizeaza colectivitatea, fraternitatea intre oameni si comunicativitatea. Nativii sunt idealisti si sensibili, emotivi si cam extremisti in ceea ce priveste faptele lor, in sensul ca pot trece de la disperarea cea mai neagra la inflacarare si optimism contagios. Pentru fiecare reprezentant al acestei zodii conteaza foarte mult libertatea sa si implicit a altora, atat fizica cat mai ales spirituala.
Femeia acestui semn e recunoscuta in general dupa indemanarea cu care confectioneaza anumite obiecte necesare unui camin bine organizat. Independenti si activi, ei simt permanent nevoia de a face ceva util si pe masura aptitudinilor pe care le au. Sentimentali, sensibili si emotivi, nu pun un pret exagerat pe viata lor sexuala, preferand sa vada un om dincolo de aspectul sau fizic, in latura sa intelectuala si afectiva, si sa-i descopere calitati care sa-l faca un viitor bun prieten.
Varsatorul este un exemplar in ceea ce priveste perseverenta si se va orienta cu frenezie spre activitati creatoare. Valorificandu-si ideile, deseori geniale sau umanitare care au la baza un puternic spirit de devotiune si respectul profund pentru libertatea semenului sau. Cum orice medalie isi are si reversul sau, ei pot deveni violenti si agresivi in anumite imprejurari nefavorabile si atunci tenacitatea ii face adversari de temut. Isi iubesc mult copiii, insa nu vor deveni prea posesivi, ci vor prefera intotdeauna sa le lase o libertate deplina.
Sunt dificil de crescut si educat. Parintii trebuie sa le acorde o atentie deosebita si trebuie sa discute mult cu ei. Este introvertit si va avea tendinta de a se izola de parintii, care, in opinia lui nu inteleg ce vrea el. Va tine secrete preocuparile intime si interesul pentru diverse probleme, convins ca nu este crezut. Este pasionat adesea de jocurile de constructie si de strategie si citeste cu nesat tot ce ii pica in mana. Le place natura, iubesc animalele si adora jucariile mecanice.

6 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

E zodia mamei si o zodie ca si celelalte din horoscop...altceva straight face

| loock a răspuns:

Ce pot spune si eu sunt varsastor...

| SmileSiAtat a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/ uite un site unde poti gasi caracteristici, ascendenti si multe alte lucruri despre fiecare zodie in parte:D...
Sper ca te-am ajutat. Funda?;;)

| SmileSiAtat a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/ uite un site unde poti gasi caracteristici, ascendenti si multe alte lucruri despre fiecare zodie in parte:D...
Sper ca te-am ajutat.

| SmileSiAtat a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/horoscop-zilnic/
uite un site unde poti gasi caracteristici, ascendenti si multe alte lucruri despre fiecare zodie in parte:D Sper ca te-am ajutat.

| Laryx_6746 a răspuns:

Si eu sunt varsator.la fel caut si eu raspunsuritongue