| Misssy a întrebat:

Ce rase de caini va plac? Sau ce catelus aveti? Cum arata?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In ordinea preferintelor :

1. Golden retriever
2. Husky
3. Akita Inu
4. Beagle
5. Samoyed

Am un Husky si un Pomeranian.

| OanaG a răspuns:

Ador Bichon-ii, in prezent am o pisica!

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai am un bichon.Pe negru.Si e mikutzz:X:X:X:X

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Am o cățea dog german(alb cu pete negre) în vârstă de 9 ani pe nume Hera. Țin foarte mult la ea deoarece este un câine curajos, credincios, drăguț și ascultător.
Îmi plac multe rase de câini(cam toate, câinii sunt cele mai drăguțe animale), dar am și preferințe speciale. Am avut doi câini pe care din păcate i-am pierdut, unul Coker spaniol și celălalt Collie. Amândouă, ca și Hera, au fost fetițe: Suzi și Karina. Fiecare dintre ele are o poveste specială. Voi iubi mereu câinii pentru devotamentul lor ieșit din comun pentru stăpâni.

| lavynika a răspuns:

Imi plac labradorii, gloden-ritriver, huski si chow-chow.

| aquila_4553 a răspuns:

Chow chow cel mai mult. Bichon.si sincer eu am avut grija de un catelus mic care l-a parasit mama lui. ajunsese maree si gras dar l-au luat hingherii.sad

| gabriela a răspuns:

Husky! destept, iubitor de stapan.

| Crs a răspuns:

Rotwailer
nu am un caine, dar mi-as dori

| AlexSala a răspuns:

Am un pechinez de 4 ani : http://i49.tinypic.com/eanj1y.jpg
+
Un ciobanesc german de 9 ani. din pacate n'am poza :D

| Cryssbest a răspuns:

Inainte iubeam ciobanestii germani si dobermmanii (rasele mele preferate). Imi doream sa am si eu un "Comisar Rex". Dar cand cineva mi-a daruit un cocker spaniel nemaipomenit de frumos si de inteligent, fara coada si cu mers de "top-model"... mi-am cam schimbat preferintele! Am in prezent trei caini de rasa, cockeri, extrem de inteligenti si de frumosi.
Cum arata? Atat parintii, cat si "copilul" au coada(generatia actuala isi pastreaza coada, inainte era "la moda" sa se taie). Au blanita auriu inchis, batand insa in nuante diferite de maro, si ochii aurii-caprui, nemaipomenit de frumosi. Au niste ochisori dragalasi de parca ar fi de papusa! "Mamica" are un smoc alb in varful capului, "fetita"(catelusa) la fel, doar "tati" are parul inchis in varf si lins. Catelusa-mama si "fetita" au parul mai cret in zona burtii si la coadahee heeBoticul e de asemenea tare hazliu. Fetisoarele lor simpatice contrasteaza puternic cu dintoii pe care ii auhee hee

E mai bine sa nu-ti trimit poze cu ei, fiindca te vei atasa instantaneu!happy

| MuadDib a răspuns:

Eu am avut pana acum, un ciobanesc mioritic, un rotwailer, si un ciobanesc german... toate cateluse. Mie mi s-au parut pe rand grozave big grin

Imi place totusi foarte mult cum arata ciobanesul de berna... tongue e incredibil. - gasesti poze pe 'net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caniche love struck. Bichidon Maltez. mici si pufosilove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac cainii husky:X, chow-chow si mai sunt, dar nu le stiu denumirea.Nu am catel(am doar o pisica).