| geobibiii a întrebat:

Ce reprezinta alintul "maimuta"?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu asa alint fetele laughing pur si simplu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu stii ce e aia o maimuta? fa si tu legatura cu animalul ala si in functie de context iti dai seama si la ce se refera

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Adică te maimuțărești, te prostești, imiți gesturile/strigătele ei, e un alt fel de a spune cuiva că e... caraghios.
Alintul (mai bine zis, porecla) se poate referi și la cineva care e... oacheș ( adică, cu pielea feței de culoare închisă)

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Sau te căpresti, maimuţo care esti tu cimpanzeu. Citeste si tu niste almanahewinking

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Da, măi, Hombre, dar vezi, eu eram prinsă în lecturarea manualelor pentru întreținerea și hrănirea caprelor. Încă nu mă hotărâsem ce verdețuri să-ți recomand la cină. Iarba ca iarba, dar tocmai citeam că pătrunjelul are efecte afrodisiace... Se zice că sporește cheful de făcut miei, pardon, iezi rolling on the floor

| Voidwithin a răspuns:

Adica arati ca un animal din jungla.

| Georgemy2 a răspuns:

Persoane energica, nebunatica, fun