| SweetGirl88 a întrebat:

Ce sa fac ca sa pot dormi mai devreme seara? Eu de obicei dormeam pe la 4 dimineata. Deci cum sa fac sa ma ia somnul mai repede?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa te trezesti mai devreme, sa nu dormi in timpul zilei, si sa te pui in pat mai devreme seara.
Seara inainte sa te pui in pat ai putea sa iesi pe afara sa alergi vreo 15-20 de minute (sa obosesti putin), sa faci cateva abdomene, ca poate vei adormi mai usor.
Nu cred ca vei avea rezultate de azi pe maine, ar trebui in fiecare seara sa te pui in pat mai devreme decat seara trecuta. Adica daca ieri te-ai dus la 2, azi te pui in pat la 1 jumate, maine la 12 jumate, si tot asa, pana ajungi la o ora mai potrivita.
Ai putea si in timpul zilei sa faci ceva exercitii fizice, sa obosesti.

Bafta!

| SweetGirl88 explică (pentru MasterOfDisaster):

O sa incerc si asta, si si aia cu o baie inainte de somn... mersi pentru raspuns

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru SweetGirl88):

Cu placere big grin. Sper sa functioneze.

8 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

PS: Sau poti sa faci o baie inainte sa te pui in pat, ca pe mine ma apuca un somn dupa ce stau o ora in cada...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu seara adorm repede decat daca cu 1 ora inainte ma duc afara si alerg si obosesc sa vezi ca daca incerci o sa mearga ( crede-ma cand esti obosita adormi usor )winking!

| Chronicles a răspuns:

Somnifere.

| allison20 a răspuns:

Diminata trezeste-te mai repede si vei vedea ca seara vei adormi mult mai repede. Insa nu te astepta ca sa adormi pe la 9-10, ci un pic mai tarziu, trebuie sa iti obisnuiesti organismul cu noul program de somn.

| OnStepToDie a răspuns:

Hmm, te tenteaza calculatorul pentru o vreme incearca sa scurtezi din timpul pe care il petreci la pc., seara cand te bagi in pat inchide ochii si fa-ti in cap niste scenarii pe care stii sigur ca nu se vor intampla sau care doresti sa se intample happy... Eu asa fac si imediat ma ia somnul big grin

| andreealovely a răspuns:

Te pui in pat, inchizi ochii si te gandesti la ce iti place tie mai mult. Sper ca te-am ajutat. Funda?