| victoria_9469 a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisec?

6 răspunsuri:
| kiss1 a răspuns:

Pai exista 2 tipuri de plictiseala: esti plictisit in timp ce faci ceva, si totusi nu plictisit de acel lucru in sine, ci ai o stare de plictiseala generala. 2. Mai e plictiseala, cum spuneai, din lipsa de ocupatie si atunci apare intrebarea "ce naiba sa (mai) fac?".
In primul caz, ai rabdare pana iti termini lucrul pe care l-ai inceput, apoi intinde-te in pat le TV si nu te mai gandi la nimic. Uita-te, pierde vremea intinsa cateva ore. Degeaba voi zice "iesi in natura", ca daca esti plictisit, apoi plictisit esti

In al doilea caz, iti raman hobby-urile. Cand ti s-au terminat activitatile, apuca-te de hobby-uri. Daca nici asta nu merge, atunci scrie pe You Tube "chacarron", sau "For the Birds (original) funny animation video", sau "ringtone - Indian", sau "FUNNY SMALL MAN DANCE (MUST WATCH!)" si... RAZI. Distreaza-te Aceste filmulete te vor duce la altele si la altele and so on si vei uita de plictiseala.

| Amrita a răspuns:

Pai daca iti place sa citesti. poti face asta in timpul liber. Te asigur ca daca gasesti o carte care sa iti placa, te captiveaza si uiti de tot de notiunea timpului.

| andrei a răspuns:

Sa descarci un joc si sa il joci sa iesi pe afara cu prieteni te uiti la tvwinking la un film cevawinking

| alexandra14_5517 a răspuns:

Sunt multe metode prin care ai putea scapa de plictiseala. Iti voi enumera cateva, poate iesi din starea aceasta "generala":

1. citeste o carte, asa nu numai ca nu te vei plictisi, dar iti vei si imbogati vocabularul

2. iesi cu prietenii la un suc, in parc

3. cauta filme de downloadat si vizioneaza-le alaturi de prietenii tai, sau chiar singura

4. fa teste de personalitate sau joaca-te conquiztador

5. rasvoieste albumul de familie [iti vei aminti anumite intamplari fie haioase, fie triste.]

6. fa-ti poze, incearca sa asortezi diferite haine

7. deseneaza, foloseste-ti creativitatea

8. roaga-l pe Ms. Google sa iti raspunda la intrebari la care ti-ai dorit de mult timp sa afli raspunsul, dar nu ai avut timp

Sper ca ti-am fost de ajutor!
Alexandra.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| deea_2417 a răspuns:

Id-ul meu este deedeeutza95 putem sa vbim despre asta mai p larg ca si mie mi se intampla poate gasim raspuns amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iei de c*r si sari in suswinking