| BeByTzZa a întrebat:

Ce sa faci cand te simti `inchisa intr-o colivie`? Fara chef de viata, tradata de prieteni si fara nici o speranta?crying

Răspuns Câştigător
| MyEssence a răspuns:

Exista ceva care ar trebui sa-l ti minte pentru todeauna:
Cnd viata iti da 1000 de motive pentru a plange, demonstreaza ca ai 1001 de motive pentru a zambi!

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Te faci emo.

Îţi cuaţi prieteni noi, activităţi noi, încerci să faci lucruri pe care nu le-ai făcut până acum, cauţi ciudăţenii, citeşte despre nişte mistere ale lumii sau documentează-te despre ceva ce ţi-a captat atenţia înainte dar nu i-ai dat o şansă. Schimbă ceva în viaţa ta, fii mai spontană, plimbă-te, dormi, nu contează, dar nu sta într-un loc. Cu timpul o să-ţi revină chefu' de viaţă big grin
Sau pur şi simplu ia o pauză, 2-3 zile stai în casă şi nu face nimic, absolut nimic. Stai în pat, te gândeşti, te mai uiţi la tv. Te plictiseşti şi apoi îţi vin ţie idei big grin

| whatevernvm a răspuns:

Nu faci nimic, treci pesteoh go on iesi din colivie si incepe-ti o noua viatahappy

Sau daca nu ai de gand decat sa plangi si sa te vaiti sinucide-tehappy

Dar o sa treci peste momentele greleoh go on asculta Zeno-Iti multumeschappy poate o sa te mai inveseleasca versurile...Baftakiss

| TSO7 a răspuns:

Sa mergi la biserica, ar fi un bun punct de plecare. Uneori poti intalni oameni care, chiar pot sa te ajute si care sa te asculte. Spre exemplu eu studiez cu cineva de la "Martorii lui Iehova" si vorbim despre toate lucrurile nu e vorba doar despre Biblie e si personal. Asta te poate ajuta mult daca treci printr-o situatie dificila.
Acum poate vei spune ca nu esti persoana aceea care merge la biserica sau chestii de genul acesta, dar iti propun sa incerci si vei vedea ca nu totul e asa cum crezi sau cum se aude.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu ascult muzica.Silverstein-Red Light Pledge http://www.youtube.com/watch?v=bCEEC0r2XwM
Shontelle imposible http://www.youtube.com/watch?v=NWdrO4BoCu8 si T-shirt http://www.youtube.com/watch?v=Eb-Vfe61W6A&feature=related adica muzica trista.incerc sa ma descarc si daca vine cineva si ma deranjeaza am o criza d-aia de nervi si incep sa trantesc cu toate usile si incep sa vreau sa fug de acasa :(

| shanela a răspuns:

Stai pe TPU(glumesc)laughinglaughingn-am idee

| gabitza_4576 a răspuns:

Mereu exista speranta:d nu inceta sa crezi si mai devreme decat te astepti va iesii o portita de scapare big grin

| RoxXxiIi a răspuns:

Si ieu am trecut prin aceleasi momente oh go on
Incearca sa treci peste si sa arati ca nu iti pasastraight face
Sa le arati "prietenilor"care te.au tradat ca ai trecut peste si crede-ma ca o sa te simti mult mai binebatting eyelashes

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Pai ar trebui sa te aranjezi si sa iesi afara si sa pui totul si toata lumea la punt.Asa cum ti-ai dori sa fie toata lumea sa le intrebi ce se intampla cu ei, lucruri din acestea. Funda?

| TTTeofiLLL a răspuns:

Eu iti spun sa incerce sa ii faci fericiti cu ce poti u mersi pentru ascultare