| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci cand te simti pierdut. cand crezi ca nimic nu mai are nicio speranta? :-

Răspuns Câştigător
| ellenna02 a răspuns:

Poate ca va parea putin ciudat raspunsul meu.dar : poate Doamne-Doamne nu exista, poate Doamne-Doamne e o inventie a omului pentru a mai spera, pentru a se simti ocrotit si pentru a avea niste limite ( nu fa ceva rau. ca te vede Dumnezeu). Incearca sa te apropii mai mult de Doamne-Doamne. Du`te o data la Biserica. Acolo te gandesti in liniste la ce vrei tu si ai o senzatie de impacare cu tine extraordinara. Si acolo o sa gasesti solutia sa razbesti. Si daca nu crezi cu tarie in Dumnezeu... atunci... Pune-ti un tel in minte. gandeste-te la toate persoanele care tin la tine si te vor acolo, pentru ei. pupici cu sclipici:*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma gandesc ca binele e la un pas de a fi realizat si imi apare zambetul pe fata. Am un plan foarte bun pe viitor si ala ma mentine in viata cu optimism si sanse ca nu o voi duce rau.

| DeeeaA a răspuns:

O raza de speranta exista mereu. Caut-o in locul acela in care niciodata nu te-ai putea gandi ca ar fi! Pierdut.nu esti. Zambete! "Viata merge mai departe". Speranta moare ultima. fundita?:X:*

| alynutza99 a răspuns:

Multa lumea se intreaba asta, dar chiar daca raspunsul meu este scurt eu iti propun doar:Niciodata sa nu iti pierzi speranta si cel mai important ''niciodata sa nu spui niciodata''.

| BilaDorel a răspuns:

Sinuciderea. Singura solutie!

| Phantoma a răspuns:

Incerci sa privesti inainte fara sa te uiti ianpoi. Incerca sa te regasesti in tine insuti. Nu te gandi ce spun altii despre tine, parearea ta e cea mai inportanta pentru tine. Daca ai probleme cu prietenul, gaseste o prietena apropiata si povestestei (descarca-te). Daca ai probleme in familie, la fel gaseste pe cineva cu care poti vorbi si te intelege. In cazul in care te certi cu prietena ta, fii tu prima care isi cere scuze, chiar daca ea a gresit. Mult noroc. happy