| Razvy9931 a întrebat:

Ce sa pun dupa mate-info? Filologie sau stiinte ale naturi? De ce?

Răspuns Câştigător
| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna.
Ai alege mate-info daca iti place mult matematica(teza vei da la romana, mate,informatica,fizica(biologie, chimie). Stiinte ale naturii daca te pasioneaza mediul inconjurator(teza la romana, mate si doua dintre :chimie, fizica, biologie). Filologie daca iti place lectura si limbile straine(teze la: romana, engleza(franceza), latina, istorie(geografie)).
Succes!

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pune ce vrei, la mate-info se intra de obicei cu medii mai mici asa a sigur vei intra acolo si nu vor mai conta celelalte optiuni

| Crash0 a răspuns:

Pune stiinte daca primul profil ales de tine e mate -info! daca iti place matematica, stiintele exacte pune stiinte iar daca iti place sa citesti si lb romana pune filo.o, doamne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pui ce vrei filologia e mult mai faina din cate am auzit happy

| miTzuliK93 a răspuns:

Stiinte ale naturii. Dupa terminare te-ai putea duce la medicina, iar asta inseamna un avantaj major. Medicina se cauta.

| andreea3brtr a răspuns:

La filologie o sa faci 4 ani de latina. Daca iti plac romana, latina si limbile straine, alege filologie. Dar daca iti plac mai mult biologia, chimia si fizica, eu zic sa alegi stiinte ale naturii. La BAC e mai usor la filologie ca nu dai la matematica, ci doar la romana, istorie si inca o materie aleasa de tine. Oricum, e alegerea ta si tu stii la ce materii esti mai bun si ce iti place.

| newgirldd a răspuns:

Cel mai bine mate-info dupa care mate-info si tot asa. Asta e cel mai bun profil. Te invata sa gandesti si nici nu te incarca cu materii inutile cum ar fi latina.