| Alekssa a întrebat:

Ce scop aveti in viata? Ce ati vrea sa ajungeti? DE CE TRAITI SI PT CE? Cel mai sincer raspuns fundda

Răspuns Câştigător
| JamilaGizeh a răspuns:

E bine ca în viaţă să ai un scop cât mai înalt, cât mai greu de atins. Şi nu trebuie să fii masochist pentru aceasta, ci pur şi simplu pentru motivul de a avea pentru ce să lupţi în viaţă. De multe ori, cel mai important nu este scopul propriu zis, ci lupta pentru a ajunge la el. Lupta sau drumul, pentru a-ţi atinge scopul propus, poate "îndeplini", pe parcursul lui, multe alte scopuri mai mici şi care, la sfârşit, pot fi asamblate în aşa fel încât să constituie scopul înalt, pentru care s-a pornit la drum.
"Propune-ţi în viaţă un scop cât mai înalt. Să ajungi la cer. Chiar dacă nu vei reuşi, măcar vei rămâne printre stele."