| anonim_4396 a întrebat:

Voi pentru ce trăiți? Ce scop aveți in viața?

28 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Încă caut sensul vieții mele.

| RAY a răspuns:

Daca e sa fim realisti si sa nu ne mintim cum facem mereu viata nu are nici un scop,sens,crestini spun sa fii sclav unui zeu ca apoi sa canti manele pe un norisor si asta nu o ora si o vesnicie laughing basme,vorbind serios acum cred ca singurul scop,sens este sa apreciezi fiecare clipa traita si ai un scop pe termen lung si scurt,dar nu visa la viitor nu trai in trecut,fii constienta doar de prezent,din trecut poti invata iar din viitor poti aplica invataturile invatate, omul este o masina de minciuni, majoritatea nici nu sunt constienti de existenta lor,traiesc sa bea,sa mance,sa lucreze, sa barfeasca atat, specia noastra e inca in pestera, toate inventile au fost facute de 0, 1% dintre membri speciei noastre

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am unul. Traiesc ca traiesc big grin

| Mosotti a răspuns:

Ca sa ma bucur de fiecare zi cat mai mult si apoi sa vina o noua zi sa ma bucur iar de orice chestie marunta si de orice pot face.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Visul meu umed e sa apuc sfirsitul civilizatiei asteia de rahat, insa sa nu mor instant. Sa am macar 10 minute sa apuc sa imi pun un pahar de whisky si sa admir... ceva. Sa contemplez ceea ce va disparea in scurt timp. Asta e genul de experienta pe care nu il ai de doua ori. In rest, incerca sa fiu recunoscator ca am mai mult decat altii sa exploatez la maxim ceea ce am. Profesional e ok, personal mai e de lucru, spiritual e un mare vid dpv filozofic, dar mai am cu cine bate cimpii.

| Catrice a răspuns:

Ca sa răspund întrebării.
"Congratulations, goal reached, u can hibernate now till next big bang."

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

A sosit ziua? sad

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

This user is not available at this moment, please reincarnate and search for him again. Good luck happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

E... alta data nu mai caut.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

We are grateful for ur patience.
Have a safe trip to 2042.

| Frank51 a răspuns:

Nici-un scop anume. Cele standard, familie copii cariera. Recent mi-am dat seama ca vreau sa ajut putin si pe altii, asa ca voi deveni profesor, si sper sa ajut copii care si-au pierdut speranta in sistemul de invatamant. A da, si vreau o tesla.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Ce frumos happy ce ai vrea sa predai?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca o sa predau la gimnaziu ca necalificat pana termin masterul, adica cam orice loc gasesc. Cand termin masterul as vrea sa predau in domeniul meu, adica in IT/Programare, sau pe partea tehnica Electronica/Mecatronica, voi preda la module.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Multă bafta! Ma bucur pentru alegerea ta

| oglindasultanului a răspuns:

Sa-l descopar

| StrongHeart a răspuns:

Sa inteleg lumea si structura pe care este ea cladita si anume spiritul care transcende dupa moarte.Viata e doar o perioada de tranzitie, spiritul este etern calator in Univers, cam asta cred.

| Sophieka a răspuns:

Traiesc in primul rand pentru ca am aceasta viata si ar trebui sa ma bucur de ea in ciuda tuturor situatiilor care s-au intamplat, se intampla in prezent si se vor intampla in viitor.
Apoi scopuri ne putem face tot timpul.

| Alverto a răspuns:

Scopul este de a deveni milionar până la 40 de ani
Trăiesc să mă bucur de natură și viața

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Săracul de tinelaughing

| blairelovesmusic a răspuns:

Viata nu are scop. Universul nu are sens. Nimic nu are sens.

| EcceHomo a răspuns:

Traiesc pentru Coca-Cola și Kent 8.
Scopul vieții mele este procurarea banilor pentru întreținerea viciilor.

| Catalin77945 a răspuns:

Cred ca in mare pentru anime-uri, webtoon-uri si manga rolling on the floor

| morfeo a răspuns:

Urmaresc sa nu fiu urmarit

| Skarr a răspuns:

Sa fac destui bani incat sa pot sa fac tot ce vreau. financial freedom

| SimonaBubu a răspuns:

Trăiesc ca sa pot muri.

| nooneishereboo a răspuns:

Să ajut animalele străzii.

| nigelb a răspuns:

Traiesc pentru jocuri PC. haha

| DangerF a răspuns:

M-am nascut si inca n-am murit. De aia happy