| Bubuliina_3003 a întrebat:

~ Ce se intampla cu OAMENII? De ce in fuga lor prin viata trebuie sa devina mai rai, in loc sa devina mai buni?

Răspuns Câştigător
| Nordic a răspuns:

Din foamea pentru avere si confort si din disperarea de a ne satisface placerile. Noi nu vrem strictul necesar. Noi vrem mult mai mult. Si cu cat avem mai mult, cu atat vrem mai mult. Uitam de adevaratul sens al vietii si de misiunea noastra in lumea asta.

1 răspuns:
| AskLex a răspuns:

Pt ca timpul si problemele schimba oamenii, j din rau ajung si mai rau, dar bineinteles nu pentru toti straight face straight face straight face