| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iau 2 pastile paracetamol si 1 algocalmin unele dupa altele?

2 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Pai nu mai esti bolnava

| veraa1234 a răspuns:

Nu se intampla nimic RAU. Au in "compozitie" o substanta comuna care va grabii procesul de vindecare a problemei din cauza careia ai si luat pastilele. Se stimuleaza unele pe altele. Sunt cam una si acelasi lucru. Pe viitor e bine sa nu mai consumi decat una singura dintr-o anumita categorie. APROPO!
DACA stii ca esti alergic/a la vreunul din cele 2 medicamente trebuie sa ai grija mare sa nu mai iei nicio pastila pe ziua de azi. Pentru ca se poate ajunge (Doamne fereste!) la Soc Anahilactic si ajungi la UPU.
Sper ca te-am ajutat. Bafta si sa te faci bine!