| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca poftesti (ti se face pofta de ceva). Care sunt consecintele?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iti permiti ce poftesti iti satisfaci pofta daca nu inghiti in gol

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt două variante. Prima ar fi să îţi satisfaci pofta, adică să mănânci ceea ce crezi tu că îţi cere organismul, neexistând nicio consecinţă. A doua variantă este să te abţii sau să nu îţi poţi satisface pofta respectivă iar prin urmare te vei gândi toată ziua la acea mâncare, etc.

Numai bine!

| Corinnààà a răspuns:

Ti se face gura apa.

| AtateaConditii a răspuns:

Depinde la ce poftesti. Daca poftesti la hamburger consecinta este ca o sa te ingrasi.laughing

| Axys a răspuns:

Hmmm! depinde de organismul tau
asta e pe primul loc
pofta iti poate veni de la un miros specific de mancare ori dupa o imagine vazut dpinde happy...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicio consecinta.