| luisika a întrebat:

Ce se intampla daca ti se zbate okiul drept?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In popor se spune ca e de bine daca ti se zbate ochiul drept si e de rau daca se zbate stangul. Deasemenea, se spune ca nu e bine sa spui nimanui ca ti se zbate ochiul, caci nici el, chiar daca vede multe, nu spune nimanui. In plus, superstitia zice ca daca ti se zbate un ochi sa faci cruce de 3 ori in dreptul lui si sa zici o rugaciune.

2 răspunsuri:
| Andreea_2633 a răspuns:

Eu stiam ca se zice ca vezi pe cineva daca ti se zbate un ochi...dar cel mai sigur e sa te gandesti ca de fapt e vorba de o lipsa de ...calciu (parca asta era)

| Dongyi_5208 a răspuns:

In primul rand ai stat foarte mult pe calculator si daca nu vei mai vedea bine, te sfatuiesc sa te duci la medic pentru.ochelari.asa mi s-a intamplat mie. Funda? te rog