| ĄŇÐİ a întrebat:

Ce semnifica numele vostru...adica ce i-a determinat pe parintii vostri sa vi-l dea?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sincer, nici pana acum nu mi-am dat seama laughing, din cate am auzit a fost un sfant cu numele meu care tot asa a murit pentru credintathinking, da mai multe nu-mi amintescthinking ca am citit si eu printr-o carte si cartea s-a duslaughing, cine stie pe unde a ajuns:-s. O zi buna!:* ^.^ ^-^ ^_^ happy

5 răspunsuri:
| morenaRox a răspuns:

Roxana = Zori de zi
Mama mi-a zis ca la vremea aia numele meu era rar si de aceea mi l-a pus.

| MaeRi a răspuns:

Pai mie una nu mi-a dat nici unu dintre nume dupa ceea ce semnifica, cica era in nu stiu ce film vechi, despre o fata oarba care vindea flori.Dar daca ar fi sa iau dupa ce semnifica:Alexandra=aparatorul. a apara, a veni in ajutor.
Maeri/Mary=steaua din mare.

| Papusik a răspuns:

Roxana - pentru ca numele acesta nu prea este folosit

Roxana- sotia lui Alexandru cel Mare [era persana ]

| DenizaVonDe a răspuns:

Bianca= alb pe italiana [e pe langa e de fapt bianco]

| Triunghi a răspuns:

Raluca = glorie rolling on the floor