| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica Pastele pentru voi?

5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Ceea ce este: Invierea Domnului.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Ce intrebare americaneasca! Te astepti sa raspundem bucuria de a da, nu numai de a primi? Pastele semnifica Invierea Domnului!

| SecretSmile a răspuns:

Pastele semnifica in rpimul rand Invierea Mantuitorlui dar si spalarea pacatelor. Aceasta simbolizeaza si victoria Mantuitorului in fata pacatasilor si in fata mortii! Cu acest prilej va urez la toti Sarbatori pascale fericite si numai bine

| puiandrada a răspuns:

Invierea!

| roxanelu a răspuns:

Pentru mine pastele insemnifica totull adica nu stiu mie imi place foarte multt. :* Invieereaa. imi place si atmosferaa, imi place sa merg noaptea in cimitirr. nu stiu potii sa o ieii cum vreii tuu.:*:*:*^_^