| lucianluciy a întrebat:

Ce sfaturi imi dati ca sa pot invata engleza eficient si sigur? am timp 4 luni

3 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E important sa vezi si filme in engleza ca sa te obisnuiesti cu pronuntia lor. vezi o lista de filme la dezvoltare personala pe www.JocuriEducationale.tk

| Mefist0 a răspuns:

Poti incerca lectiile online dupa site-ul Livemocha: livemocha.com
Deasemenea daca ai un prieten/prietena/cunostiinta care vorbeste fluent engleza roaga-l sa te ajute. Atunci cand o sa puteti avea o conversatie de 9-10 fraze numai in engleza, eu as zice ca ai invatat destul de sigur.

| StevenMetalhead a răspuns:

Sa stii ca engleza eficient in 4 luni nu o inveti, poate undeva 40% o inveti daca esti intr-adevar straduitor si zi si noapte vei studia engleza, dar oricum.Cauta lectii online sunt o multime, de asemenea intra pe site-ul acesta Sharedtalk.com aici poti comunica cu oamenii din diferite tari in limba engleza, incearca sa intri pe chat-uri online si sa vb in engleza cu cineva.