| adinutzaadina47 a întrebat:

Câteva sfaturi pentru a învăța engleză?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Intra pe site-ul duolingo.com sau cumparati o carte cu exercitii de la librarie sau cum ti-a spus cineva uita-te la filme si seriale in engleza dar fara subtitrare.Bafta! happy

| Sn4k3 a răspuns:

Duolingo, exercitii pe net, carti cu exercitii, filme-seriale cu si dupa fara subtitrare

| SG1995 a răspuns:

Complementar cu cursuriile facute in scoala, incepe sa faci exercitii si acasa, dedica un timp citiri unor texte scurte si usoare in engleza, de asemenea uita-te la filme si seriale fara subtitrare pe mine m-a ajutat mult.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Engleza se invata foarte usor de pe internet, jucand jocuri, uitandu-te la videoclipuri pe yt in engleza etc

| Lalaland5818 a răspuns:

Citeste carti in engleza si daca nu citesti nici in romana, macar uita-te la filme fara subtitrare

| SaroNykoTravel2017 a răspuns:

Filmele fara subtitrare fac minuni.

| MariaIsabella1996 a răspuns:

Asculta foarte multa muzica in engleza! De exemplu: Ia orice melodie in engleza pe care o stii si cauta versurile in romana! Eu asa am putut invata foarte bine engleza~!

| Ady_Adrian_1999 a răspuns:

Vorbeste cu oameni care vorbesc engleza cand nu stii un cuvant il cauti pe google translate si tot asa pana la urma o sa inveti