| emocika_6312 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru prepararea unei masti impotriva cosurilor?

3 răspunsuri:
| Deenniissa a răspuns:

Eu zic (fara vr-un site, pentru. ca ai cerut un sfat, ceea ce inseamna sa iti dau ceva ce am incercat si a mers) sa prepari un fel de sos tzatzici insa cu mai mult castravete, sa il lasi asa timp de 2 ore la frigider, si dupaceea sa strecori castravetele razuit din iaurt, usturoi; adica sa il strecori, doar castravete, care sa ti-l pui pe fata, tine-l aprox 15 minute(este putin periculos sa il ti mai mult, asa am auzit). Eu cand mi-am facut aceasta masca tzatzici si am aplicat-o pe fata am adormit si am stat cu ea mai mult de 30 de min insa nu mi s-a intamplat nimic.Eu am primit acest sfat de la prietena mea cea mai buna si la mine a functionat.Prietena mea stia aceasta reteta de la bunica ei care i-a descris-o insa nu stia (bunii) ca pe vremurile astea se numeste tzatzici.love struck Sper sa iti fie de folos atat cat mi-a fost mie.

| YaseeCuz a răspuns:

Masca cu malai si galbenus de ou