| Vlad994658 a întrebat:

Ce sfaturi le dati baietilor care au o prietena uratica nici frumoasa asa mai uratica si stau cu ea pentru caracter si s au atasat dar in viata reala nu o tine de mana ptc e cu gasca de prieteni si sa nu rada prietenii de el. Sunt a 12 a si am in clasa asa ceva. Nu merge cu ea de mana pe strada nu se duce in pauze la ea. Da si eu am o prietena si nu e foarte frumoasa e draguta punct de vedere fizic si ma atasez de ea si am iesit deja de cateva ori nu imi pasa de lume. Ce credeti despre baietii astia care le e frica sau rusine dar stau cu acele fete pai nu inteleg dc. Eu nu am treaba, ma atasez de prietena mea

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Frumusetea este trecătoare. Aceste persoane privesc superficial lucrurile. Apoi, nu exista persoane urâte și frumoase, e o chestiune care ține de gust. Dar cel mai important e persoana ascunsă a inimi deoarece acest lucru nu se schimba.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumusetea este trecătoare
uratenia este trecatoare sa stiu?
Aceste persoane privesc superficial lucrurile
total gresit,atractia fizica este una involuntara, in lipsa atractiei, chimiei nu apare iubirea decat ceva platonic atat
Apoi, nu exista persoane urâte și frumoase, e o chestiune care ține de gust
cum sa nu existe, de asta exista persoane populare si care nu sunt populare
Dar cel mai important e persoana ascunsă a inimi deoarece acest lucru nu se schimba.
cum nu se schimba? de unde stii tu ca nu se schimba sau de unde stii tu ca cunosti un om foarte bine

referitor la intrebare, un baiat care sta cu una urata va dezvolta maxim ceva platonic, numi spune mie ca unu are erectie cand vede una de 360 de kg sau una desfigurata facial sau care e urata,astea sunt basme cu fizicul nu conteaza, cand cunosti un om ce naiba vezi sufletul din el? vezi fizicul are un fizic placut isi este drag sa vb cu el are un fizic degustrator te respinge fizicul lui, oamenii frumosi castiga mai mult, primesc pedepse mai mici, sunt mai populari fie online /offline indiferent de sex, ca ai dau fundita unei persoane care vinde sperante asta nu schimba realitatea cu nimic si uratica aia ar vrea unul hot si tu la fel si toti am vrea nu ca nu am vrea, asta ca banii nu aduc fericirea zau nu aduc? de ce naiba muncim, povesti

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii prost, ca sa gandesti ca o fata mai uratica nu merita sa te afisezi cu ea, doar pentru ca pot comenta prietenii.
Daca te intereseaza parerea prietenilor, atunci chiar ca nu ai creier deloc.
In viata trebuie sa fii in stare sa judeci cu propria-ti minte si sa alegi cu propria-ti inima, nu dupa ce vor sau ce spun prietenii, parerea lor ar trebui sa fie ultima din lume, in nici un caz importanta in relatiile tale.

| Freya1 a răspuns:

Ai mai spus intrebare asemanatoare si eu cred ca despre tine este vorba dar in fine hai sa spunem ca te cred. Daca un baiat simte ca fata de langa el il face de rusine este aiurea.El trebuie sa vada frumosul in ea daca pretinde ca o iubeste iar daca il deranjaza ceva ce se poate schimba poate sa ii spuna subtil. Orcum gusturile nu se discuta iar restul sunt invidiosi

| Lzehxo a răspuns:

Frumusetea este trecatoare, e acum si nu o sa mai fie... daca esti genul de om care tine la aspectul fizic esti genul de om superficial. Acum fiecare cu propriul caracter.