| SunshineSunrise a întrebat:

Bună TPU,vă rog să citiţi tot! Un băiat din altă clasă mă place,dar problema e că pur şi simplu NU îl plac,îl urăsc mai ales că mă face şi de râs! În pauze se ţine după mine ori unde m-aş duce,sau când ies în pauze cu prietenele vine şi el şi mă i-a în braţe şi zice :,, Ce faci iubit-o, cum merge"?, dacă e să mă duc în parc apare şi el.Eram cu mama la mall şi el a zis,,Ce faci iubitaa,e mama ta? Nu îmi faci cunoştiinţă?" mama a început să râdă şi mi s-a făcut ruşine pentru că se mai holba şi lumea la mine sad straight face. Am ieşit într-o zi cu,,gaşca" în parc,şi el vine la mine şi zice,,Sper să nu te săruţi cu vreunul din băieţii ăştia" şi toţi au început să râdă sad sad! La şcoală avem un magazin şi era mai multă lume acolo,şi m-a luat în braţe de nu mai îmi dădea drumul de parcă eram vreo jucărie! I don't want to see lumea a început să râdă! Vedeţi? Mă face de râs mereu,şi m-am mai întâlnit cu o fată din gaşcă,iar ea a zis,,Uite-l pe gagicătu" el fiind lângă scara de la bloc cu prietenii lui. I-am spus acelei fete că nu am nicio treabă cu el,că el e cel care se dă la mine,că el nu mă lasă în pace,că mă i-a în braţe...din cauza lui mă fac de râs! crying Am vorbit cu el şi i-am spus că nu e genul meu că nu îl suport şi că îl urăsc deoarece mă face de râs. I-am zis să mă lase în pace, dar el clipea din ochi parcă era fermecat straight face. Ieri am ieşit pe stradă şi partea cea mai rea e că am aflat că stă cu câteva porţi mai departe de mine! A venit la mine şi a zis,, Ce faci iubirea mea? Stai aproape de mine, deci o să ne vedem şi în vacanţa de vară" vine la mine şi voia să mă ia iar în braţe, eu i-am spus frumos să mă lase, dar el zici că e aerian când vorbesc cu el. Astăzi pe la 10 am fost cu prietenele pe stradă şi bine înţeles că a apărut şi el care mă complimenta în toate felurile,,iubita,pisi,viaţa mea". Până aici mă făcuse de râs şi în faţa prietenelor de pe stradă, deja a umplut tot paharul! L-am luat şi la bătaie, l-am luat de păr şi tot nu încetează! I don't want to see e de neoprit! Nu îl plac pentru că nu e genul meu, îmi vine până la obraz, dar nu de asta, nu e genul meu şi punct!

Întrebarea este:
1.Ce să fac să mă lasă în pace? nu mă lasă deloc ori ce i-aş face, ce să fac? e vreo soluţie? nu mai suport!

P.S: să nu râdeţi de mine sau să daţi răspunsuri aiurea, mai bine ţineţi pentru voi şi nu răspundeţi!

Dau fundă! Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DaddysGir1 a răspuns:

Buna, ti-am citit oribila drama prin care treci laughing Drept sa-ti spun, stiu ca e neplacut, doar ca baietii asa fac mereu ca sa se arate interesanti, atunci cand te enervezi ii dai satisfactie pentru ca a reusit sa te scoata din sarite. Pentru ca te place incearca sa te enerveze ca sa cedezi si sa-l accepti odata, de exemplu daca l-ai accepta atunci ai vedea ca nu mai are chef de tine, asa sunt baietii. Oricum, asta e alta poveste.
Sfatul meu e sa-l ignori. Sa incerci sa nu mai treci prin apropierea lui si atunci cand iti zice "iubita" sau ceva de genul, ignora-l pur si simplu, prefate ca te uiti la ceva pe telefon, sau ca vorbesti cu cineva pe telefon. Cand esti cu prietenele tale si intamplator el te vede si iti zice ceva spune-le sa-l ignore si o sa vezi ca daca nu-l mai bagi in seama, si observa ca nu te mai deranjeaza si nu te mai enervezi, o sa te lase in pace. ^^ asta cred ca e cel mai bine de facut, desi crede-ma, stiu ca e greu de ignorat si de suportat, dar nu-i da satisfactie enervandu-te ^^

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Asta se intampla din cauza ca nu iei initiativa.
Ori ii dai o palma ca sa-si cunoasca mai bine pozitia, ori incerci sa porti o discutie civilizata in care sa-i explici situatia, dar nu stiu daca poti face asta cu el.Nu pare genul.*cough*

| Iubibilăă a răspuns:

Vorbeste cu el.

| Iubareata22 a răspuns (pentru Iubibilăă):

A vorbit, dar n-o lasa

| Iubibilăă a răspuns (pentru Iubareata22):

Daca a vorbit cu el, asta inseamna hartuire. Trebuie sa vorbeasca imediat cu parinti ei.

| Iubareata22 a răspuns (pentru Iubibilăă):

Asta cred si eu s-au in cel mai rau caz apeleaza la politie

| ayosmdk a răspuns:

Am patiti si eu asta... doar ca el nu era asa curajos incat sa vina la mine ...Raspandea zvonuri ca ne-am cuplat, imi trimitea poezii de dragoste, buchete de flori, ma urmarea oriunde ma duceam.
Odata l-am testa : era la vreo 5 metri de mine in spate, mergeam putine, mergea si el. Ma opream, se oprea si el. Faceam 3 pasi in spate, facea si el. Toti colegii mei radeau de mine, parca eram la circ.
Asta a durat cam 2 saptamani. Eu l-am ignorat si el s-a plictisit si a trecut la alta fata ( ma rog, de curand am aflatca iar ma place, dar ma asteapta... loooool)

| Iubareata22 a răspuns:

Eu cred ca-si bate joc de tine.Vede ca nu-ti place si de asta face acest lucru.

Uite ce cred ca o sa mearga: il chemi la tine si il bati la cap. Asta iar si iar si iar si IAR. O sa se lase asa sunt baieti. happy happy