| BeeFree a întrebat:

Ce simtiti cand ascultati muzica, ce stare de spirit aveti cand ascultati de ex muzica clasica etc...(anotimpurile lui vivaldi)?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Depinde si de muzica, eu de obicei cand asult muzica imi tot imaginez secvente, ca si cum as face un film.Cand ascult muzica clasica mai trista mai vulgara,cam la fel,unele ma linistesc/relaxeaza unele imi aduc amine de anumite amintiri,ganduri, altele imi dau ideei, sau de obicei cand asclt muzica clasica imi place sa desenez/pictez/modelez.Anotimpurle lui Vivaldi,cum ar fi ''Iarna'',sincer parca imi imaginam ceva trist, si vulgar dupa care linistitor, adica parca ar fi fost dat un razboi si dupa aia totul sa linistit.Sau ''Vara'', pare ceva romantic.

3 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Pe mine ma linistetste orice muzicaa
in afara de manele. ru priima data cand ascultt nu ascult versurile asult melodia si asa imi place si iincep sa ascult si versurile
simt liniste cand ascult melodii si as asculta mereu

| dumitruanca17 a răspuns:

Depinde de melodie:
daca este o melodie melancolica simt tristetze
daca ascult o melodie mai saltareata am chef de dans si sunt zambareatawinking
nu stiu cat te-am ajutat dar my mult nu pot pentru ca nu asc muzica clasicabatting eyelashes

| NoName27 a răspuns:

Depinde de starea mea. Uneori muzica clasica imi da fiori, iar melodiile "de suflet" imi ating sufletul intr-un mod foarte profund.