| FloAR3 a întrebat:

Ce stare aveti in suflet (descrieteo)

5 răspunsuri:
| nicoleee30 a răspuns:

Exact asa cum a spus si 'BeStMaN' o stare foarte aiurea pentru ca traim intr-o tara ca asta. In suflet am numai regrete ca nu m-am nascut intr-o tara precum Anglia sau intr-un oras cum ar fi LA, NY (da, stiu, vise, vise vise pe care le avem cu toti laughing ) Si stiu ca sentimentul asta nu-i ok pentru ca ar trebui sa ne iubim tara si chiar am incercat dar fara nici o sansa. nu poti iubi o tara ca asta plina de oameni scarbosi.O alta stare e frica. Frica ca-mi voi pierde iubitul, frica ca nu voi reusi la scoala, frica ca nu voi reusi sa tin dieta si sa fac sport, frica ca as putea avea vreo problema de sanatate eu sau cei dragi mie. O alta stare, una care, din pacate se afla in cantitati mici, e bucuria. Bucuria ca ma simt bine, bucuria ca am tot ce-mi trebuie, lucrurile si persoanele pe care le iubesc. Parerea de rau e si ea o stare a sufletului meu.Imi pare asa de rau pentru oamenii bolnavi de diferite boli, cum ar fi cancerul.Toti banii si timpul pe care-l consuma uneori in zadar. Cei bolnavi de cancer nu se pot bucura de ultimile clipe din viata facand ce doresc ei pentru ca sunt rapusi la pat de chimioterapie si alte idiotenii care de multe ori fac numai rau. Imi pare rau pentru tinerii ce mor asa tineri dintr-o prostie sau dintr-un moment de neatentie. Dar uneori mor si fara a fi vina lor; e pacat asa mare de ei, aveau o viata frumoasa inainte si asa multe lucruri de facut, chiar nu-i corect. As mai avea multe stari despre care sa scriu, dar e de ajuns doar astea 4. Te pup!

| Hevnoraak a răspuns:

Nu știu, sincer chiar nu știu.Mă simt dezorientat.

| BeStMaN a răspuns:

Starea de f.uck you Romania! traim in mizeria asta opusul cuvantului fericit este roman

| BladeMaster861 a răspuns:

Imi iubesc tara oricum ar fi. oricum starea mea este una de tristete ca se termina vacanta.

| SINGandSONG a răspuns:

-Simt ca mi-e foame
peste 30minute
-Simt ca mi-e sete
peste inca 15minute
-Simt ca ma plictisesc
peste 10minute
-Sincer, simt o imensa bucurie in legatura cu venirea primaverii, abia astept sa vina luna martie caci incepe in forta!:
-(in primul exemplu) pe 1 MARTIE primesc martisoare si cadouri
-(in al doilea exemplu) pe 8 MARTIE este ziua mamei(femeii) si atunci eu daruiesc cadouri
(de aici vorba "primeste si daruieste")
Concluzia e ca sunt foarte bucuroasa si nerabdatoare! happy
-A da, si mai simt ceva si anume ca vreau o FUNDA? happy