| ByZaR a întrebat:

Atunci cand aveti ceva pe suflet, cui marturisiti totul?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De cele mai multe ori nu marturisesc. Trairile mele sufletesti le tin pentru mine. Ce rost ar avea sa incarc pe alt cineva cu energia mea negativa (problema oricum ar ramane)? Doar ca sa ma simt eu mai bine? Nu, mersi.
Dar daca as fi apela la un psiholog, atunci da, probabil, i-as spune tot (aproape), ce am pe suflet, fara retineri. Insa momentan ma descurc si fara.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum le țin în mine, înainte îi spuneam mamei mele, dar acum nu o mai am!
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Nimanui; le port in mine insami pana se risipesc singure printre celelalte tristeti si bucurii ale fiecarei zile.Am observat ca sufletul se ajuta singur; nu poate purta vesnic nici o durere, nici o fericire.

| Darkus a răspuns:

Daca vrei sa spui cuiva ce ai pe suflet te sfatuiesc sa ai spui unei persoane in care ai cea mai mare incredere (cel mai bun prieten, mama sau iubita) sper ca sfatul meu ti-a fost de ajutor

| Alinaga a răspuns:

Psihologului meu

| Narcis2007 a răspuns:

Eu nu marturisesc mai nimic...

| brunetzik07102011 a răspuns:

Eu marturisesc absolut totul prietenei. o ador.nu i-am gresit niciodata si nici ea mie.de tradat nici atat. avem incredere una in cealalta.prieteni ca ea sunt foarte putini.

| Violent a răspuns:

Atunci cind am ceva pe suflet nu imi gasit alinarea decit in muzica hip hop.Acolo ma regasesc printre versuri doar aceasta muzica ma alina atunci cind mide pune cite o pata.Hei byzar stiu ca si tu esti ca mine.Ambii avem sentimente puternice pentru hip hop.

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Celei mai bune prietene, apoi imi fac curaj si le spun si celorlalti {gasca}, am incredere in ei si stiu ca nu vor rade niciodata si nu vor spune altor persoane decat daca au acordul meu, ba din potriva imi vor da un sfat si daca ar putea ar face chiar mai mult, ma consider norocoasa ca ii am si ca pot sa le spun totul

| FataDinVecini_3045 a răspuns:

Marturisesc totul unei pupeze pe nume cea mai buna prietenawinking

| miaumiau_8815 a răspuns:

Pai prieteni bune. sau sorer...dar cel mai des se intimpla ca nu am kui la moment sad. atunci vb cu mine. ma duc undeca unde sa nu ma auda nimeni. ori in oglinda. in camera. ori in bae... sh incep sa-mi povestesk mie,. tot ce sa itimplat sadsad

| DaniYW a răspuns:

Probabil celui mai bun prieten/prietena