| Deea dYdY a întrebat:

Ce stiti despre compatibilitatea dintre capricorn si sagetator?

6 răspunsuri:
| Lady.Love a răspuns:

Poti cauta pe net la horoscop. Sunt tot felul de chestii care iti spun daca zodiile sunt compatibile, doar trebuie sa cauti. Dar iti zic eu, nu se potrivesc neaparat. Nu are rost sa te iei dupa chestiile care ti le zice cineva despre zodii si chestii din astea. Conteaza ca te intelegi cu acea persoana si nimic mai mult happy Parerea mea...

| JoJo a răspuns:

Compatibilitate capricorn-sagetator:
Cand Sagetatorul si Capricornul sunt impreuna, la inceput va parea ca nu au nimic in comun. Cei doi sunt diferiti in multe feluri. Sagetatorul este un capricios, destul de nerabdator si care sare de la o problema la alta dupa cum simte la un moment dat. Capricornul este orientat pe detalii, linistit si poate chiar timid. Nepotrivirea dintre Sagetator si Capricorn poate face ca aceasta relatie sa fie chiar mai valoroasa pe termen lung, de vreme ce fiecare are atatea de invatat de la partenerul sau.

La inceputul relatiei, Sagetatorul si Capricornul nu vor vedea unul in celalalt decat greselile. Sagetatorul va fi indisciplinat, iar Capricornul va parea pompos si plictisitor. Daca se vor oprii in a-si observa unul altuia greselile si vor incepe sa-si axeze energia pe lucrul impreuna relatia va evolua din ce in ce mai bine. Sagetatorul ii va arata Capricornului cum sa se distreze, activitatea destul de absenta in viata acestuia iar Capricornul il va invata pe Sagetator sa fie mai rabdator si sa acorde mai multa atentie detaliilor. Capricornul il va acuza pe Sagetator ca este prea impulsiv si fara maniere insa il va putea ajuta si sa devina mai politicos si mai rafinat.

Sagetatorul este influentat de Planeta Jupiter iar Capricornul de Planeta Saturn. Jupiter reprezinta filozofia, dorinta de expansiune si de cunoastere in timp ce Saturn reprezinta ambitia, responsabilitatea precum si munca. Modul in care se influenteaza unul pe celalalt ar putea fi foarte benefic, fiecare aducand la iveala cele calitatile celuilalt. Ambii vor trebui sa-si petreaca o parte din timpul lor pentru a-l intelege pe celalalt.

Sagetatorul este influentat de Foc iar Capricornul de Pamant. Sagetatorul este un initiator de proiecte, de cele mai multe ori dintr-un punct de vedere filozofic, in timp ce Capricornul este mai practic. Capricornul va analiza in profunzime beneficiile pe care o anumita actiune ii le va aduce in timp ce Sagetatorul urmareste satisfacerea unei nevoi de moment. Desi cei doi parteneri au dificultati in a se intelege unul pe celalalt, cand lucreaza impreuna formeaza o excelenta echipa de afaceri, datorita abordarilor complementare a problemei.

Sagetatorul este sub semnul Schimbabil iar Capricornul este sub semnul Cardinal. Sagetatorul nu simte nevoia sa fie conducatorul unei actiuni. Cand primeste o idee si o motivatie pentru a participa, vor face tot ce depinde de ei pentru a-si duce treaba pana la capat. Capricornul este cel caruia ii place sa atribuie roluri si sa dea idei celorlalti. Aceasta lipsa a conflictului in problema rolurilor face ca relatia sa reputeze succese rasunatoare in afaceri.

Cel mai bun aspect al relatiei Sagetator Capricorn este este eficacitatea cuplului atunci cand lucreaza ca o echipa atat in planul personal cat si in cel al afacerilor. Odata ce au trecut peste raceala initiala, perechea va realiza ca au o multe sa-si ofere unul altuia. Personalitatile lor, atat de diferite, fac ca relatia sa fie una reusita.

| cretzufinish a răspuns:

Http://www.sexaz.ro/......ricorn.htm
Si eu sunt capricorn incapatanat :))

| miauu a răspuns:

Sagetator si Capricorn. Câta deosebire si, totusi, câta asemanare!

Vi se pare ciudat sa existe un astfel de cuplu? Credeti ca este imposibil ca acolo, pe înaltimile Olimpului, sa arda un foc etern al marilor valori afective ale umanitatii?

Ia gânditi-va ce echilibru poate sa confere unui Sagetator un Capricorn matur si responsabil, si cât optimism si bucurie poate aduce unui Capricorn singuratic un Sagetator curajos, jovial si plin de caldura!

Ce deosebit simt al masurii poate sa apara acolo unde principiul expansiunii (Jupiter) este perfect echilibrat de principiul contractiei (Saturn)! Ce simt al umorului poate dovedi înteleptul Capricorn si ce cumpatat poate deveni aventurierul Sagetator! Ce usor poate cuceri Capricornul înaltimile atunci când se îndragosteste si ce fericit poate face o calatorie subterana un explorator al crestelor, Sagetatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt capricorn si ma inteleg bine cu sagetatorii, ne completam.Stiu despre sagetatori ca sunt influentabilii, maleabili, aventurieri, sufletisti, misteriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult depinde de caracter, insa sunt sigura ca relatia dinter acestia 2 este ceva minunat