| camelis a întrebat:

Ce stiti despre siteul de haine wholesale? va rog repede funda plus vot

1 răspuns:
| radu0506 a răspuns:

Comerț cu ridicata, sezonier, sau distribuirea este vânzarea de produse sau mărfuri pentru comercianții cu amănuntul, altor utilizatori profesionale de afaceri industrial, comercial, instituțional, sau,. Sau a altor angrosiști ​​și servicii conexe subordonate [1] În general, este vânzarea de bunuri către alte persoane decât un standard de consum. În Regatul Unit, cash and carry este un termen folosit descrie un depozit en-gros, în special cele care sunt deschise publicului larg cu privire la plata unui abonament.

Potrivit Divizia de Statistică a Națiunilor Unite, "en-gros" este revanzarea (vanzarea fara transformare) de marfuri noi si folosite pentru comercianții cu amănuntul, în industrie, utilizatorii comerciale, institutionale sau profesionale, sau în alte angrosisti sau implică acționează ca un agent sau broker in cumpararea marfii pentru ei, sau vanzarea marfii catre astfel de persoane sau firme. Angrosisti frecvent asambla punct de vedere fizic, sortare și produse gradul în loturi mari, rupe în vrac, împachetați și să redistribuie în loturi mai mici. [2] În timp ce distribuitori de cele mai multe produse de obicei funcționează în spațiile independente, comercializare en-gros de produse alimentare pot avea loc la anumite piețe angro în care toate comercianți sunt adunat.

În mod tradițional, angrosisti au fost mai aproape de piețele au furnizate de sursa de la care au primit produsele. [3]

Cu toate acestea, cu apariția Internetului și e-procurement, există un număr tot mai mare de angrosiști ​​situate mai aproape de baze de producție în China, Taiwan, și Asia de Sud-Est. De exemplu, Chinavasion, Ankaka, Ownta, Salehoo, și Modbom. Aceste companii ofera servicii de transport maritim picătură de companii și persoane fizice.

În sectorul bancar "en-gros" se referă de obicei la Wholesale Banking, oferind servicii personalizate pentru clienții mari, în contrast cu bancare cu amănuntul, furnizarea de servicii standardizate la un numar mare de clienti mai mici.