| Ciprian271 a întrebat:

Ce stiti despre Wicca?

6 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Am auzit de Wicca intr-un episod din A Haunting pe Discovery. Eu stiu ca e o religie pagana, care acorda mare importanta naturii.Se venereaza o zeita(zeita intreita) si un zeu( zeul incornorat, sau asa ceva). Pentagrama e un simbol foarte utilizat in credinta Wicca.Mahoritatea wiccanilor cred in reincarnare. Ei cred ca inainte ca sufletul sa revina sub o noua forma pe pamant, acesta se odihneste in cealalta lume. Wiccani cred in existenta magiei si fac diverse ritualuri, pentru a cere ajutorul zeilor Wicca. Le cer ajutorul prin diverse ritualuri,

| Bishop a răspuns:

Se scrie cu dublu "c" big grinhee hee

| Spintecatorul a răspuns:

Wicca este o religie neopăgână ce acordă o importanţă majoră naturii.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Wicca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inca nu ai ajuns vrajitor? eu sunt ca si gandalf.mai am un pic. dai tare inainte. uite eu chiar pot deveni invizibil, mai ales cand ma tupilez dupa fotoliu.

| kiko_3973 a răspuns:

Cunosc dar nu cred ca aceste lucruri trebuie afisate pe toate site-urile, nu e ceva de gluma si nici de joaca...(lazar_raluca2003@yahoo.com daca vrei sa afli mai multe)