| Denisa_2932 a întrebat:

Ce studii iti trebuie sa intri la liceul de arte-muzica?(fundita)

Răspuns Câştigător
| ella369 a răspuns:

Pai de obicei ca sa intri la un liceu de arta profil muzica, presupun ca de canto e vorba, trebuie sa ai voce si ureche muzicala in primul rand. Daca este vorba de un instrument ar trebui sa stii macar putina teorie muzicala si sa te descurci macar un pic la instrumentul respectiv. In general la liceele de arta inainte de examinarea din toamna se fac cateva cursuri pregatitoare. Cel putin la mine la liceu asa se face. Iar daca nu incearca vreo 10 sedinte de pregatire, care sunt sigura ca te vor ajuta cu ceva la admitere.