| Dixiclart a întrebat:

Ce subiect de conversatie puteti sa aveti cu un baiat pe care il placeti, pe messenger?! 16-17 ani.Doar pentru a intra in vorba cu el. Buna, ce faci - bine. Mai departe?

4 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Il poti intreba ce a mai facut in ziua respectiva ce are de gand sa faca mai departe, si de aici mai departe te legi de raspunsurile lui. daca si el vrea sa discute cu tine nu iti va da raspunsuri seci si scurte.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna! mai departe il poti intreba despre lucruri marunte cum ar fi: cum si-a petrecut ziua, ce a mai fost pe la scoala, iar printre altele il poti intreba ce prefera sa faca in timpul liber, ce film preferat are si de aici poti dezvolta putin pe marginea lui, muzica preferata etc. Este genul de conversatie prin care partenerii se descopera incetul cu incetul.Nu grabi lucrurile, ai rabdare si lasa sa vina totul de la sine.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Despre muzică, sport, mașini, chestii de băieți laughing.

| AnneMarie78 a răspuns:

Ai facut vre un sport? Fumezi? Cum ti se par? Ce fel de muzica ascult?(Si niste intrebari mai serioase..glume)