| :X:X a întrebat:

Ce sunt visele in viata noastra? visele se pot transforma in ceva real?:S

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Nu.Visele nu se PREA transforma in real, cel putin din cate am auzit eu. Ei, sunt si unele cazuri speciale, dar de obicei sunt conexiuni ale emisferelor cerebrale, ce retin ele din orele petrecute inainte sa adormi.Visele de obicei sunt cu lucruri ce te framanta, cu ultimele imagini din ultimele cateva ore in care erai treaz, uneori lucruri la care te tog gandesti, sau iti este teama.Visele iarasi apar din cele vazute la televizor, deci din foarte, foarte multe cauze.De exemplu am primit un laptop si a venit mama si m-a intrebat cum s instaleaza nu stiu ce si imediat m-am culcat. Ei bine am visat cu asta noaptea laughing. Am mai visat si de groaza cu ce vedeam la televizor, pentru ca ma culcam cu frica.Chiar daca in vise locurile sau lucrurile nu sunt reale, au ele ceva legatura cu ceva din viata reala.Stii unele persoane isi pot controla viselehappy. In cazuri extreme, daca iti este foarte frica in vis, esti ep punctul de a pati ceva, iti dai seama ca este un vis si te trezesti. Deci ideea este urmatoarea: nu te teme, ca visele cum ti-am spus sunt din trairile tale inainte sa dormi.Nu se implinesc.Si eu am visat ca am mo scos la tabla profu si am luat 6, si cand am avut ora nu s-a intampalt nimic, am avut visul doar pentru ca sunt ingrozita ca in clasele mici mi-a dat primul meu 6winking. sper ca te-am ajutat:*:*:*:

9 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Visul meu este sa cutreer o parte din lume. sa descoper lumea mai indeaproape, sa am o cariera care sa-mi placa, o familie sanatoasa si fericita... bani! Acesta este visul meu si daca doresti atit de mult se implineste, crede-mawinking:*

| VoiceWithin a răspuns:

Da se poate sa devina realitate, sau cand in vis vezi o anumita,, poza '' iar a doua zi sau peste catva timp o vezi si iti aduci aminte brusc ca tu de fapt ai vazut-o, eu am descoperit pe pielea mea, cred si e bine sa crezi, numai unele dintre vise se pot adeveri happy

| kaya a răspuns:

Depinde de care vise, VIS care il ai cand dormi sau VIS care ti-l faci tu de exemplu iti doresti un lucru la care visezi de mult timp si nu te lasi pana nu ai acel lucru. Ei acu zi de care vis?

| USERname_1596 a răspuns:

DA, insa depinde de fiecare in parte.

| :X:X explică:

Vis p care il visezi cu ochii deschisi

| adellyna a răspuns:

Depinde ce fel de vise happy

| irys a răspuns:

Da se poate intampla si asa la mine a mers aseara am visat ca o sa pic cu rolele si din pacate chiar am picat si in gard exact unde am visat ca o sa pic...cryingcryingcrying

| doina_2123 a răspuns:

Daca doresti cu tot dinadinsul ele se transforma in realitate dar depinde si de tine, si ce fel de vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele-pure imaginatii, create in somn laughing. Intr-adevar, cand visez ceva frumos incep ziua cu dreptul, dar sunt departe de`a crede ca se apropie de realitate acea dorinta a mea. Daca e ceva de rau, imi este indiferent visul respectiv.
Nu, VISELE sunt departe de a deveni realitate. Visurile, da. Daca ai ambitia necesara.