| rukimika a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa dau undeva 3kg si jumate intr-o saptamana? pot tine orice regula

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mananci seara dupa 7 sau 8(indicat ar fi dupa 6) si sa bei muuulta apa.Si atentie la carbohidrati ca aia sunt cei mai rai(fara paine multa sau cartofi etc) si daca ai timp cateva minute de exercitii fizice ti-ar prinde foarte bine.
Eu de cand nu mai mananc seara am slabit 2 kg si acum sunt atenta si la ce mananc.

| AnnyXoxo a răspuns:

Dieta balerina : - Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

| SpaNu88 a răspuns (pentru AnnyXoxo):

Dezordonata rau dieta asta... dar in general e bine. as aranja in felul urmator, in prima parte a zilei cele cu cantitate mai mare de carbo. la ora 8:00 as adauga sunca si painea prajita la 10:00 neaparat un iaurt la 13:00 100 g piept de pui sau o conserva de peste 16:00 o portocala sau grapefruit 19:00 un ou si 40-50 g branza

| AnnyXoxo a răspuns (pentru SpaNu88):

Eu asa am gasit`o. Am si tinut`o si a fost foarte ok. Dar inainte, am inceput treptat sa renunt la dulciuri si la mancat dupa ora 8 apoi dupa 7.

| SpaNu88 a răspuns (pentru AnnyXoxo):

Nu conteaza sa mananci dupa 7 sau dupa ora 8, toata chestia e sa mananci cu minim 3 ore ininte de culcare

| SpaNu88 a răspuns:

Dieta si sport!