| blau a întrebat:

Ce trebuie sa fac in cazul in care fac cadere de calciu din cauza masturbarii excesive?

12 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

sper din suflet ca intrebarea asta ii pusa la mistorolling on the floor)))))))

daniela
| daniela a răspuns:

De unde ai mai scos-o si pe asta?

| Emeraude a răspuns:

Tuuuuuu, dar de cate ori pe secunda te masturbezi daca ai ajuns sa faci cadere de calciu? Eu zic sa-ti faci rost de o prietena care sa te "masturbeze" si ti se va regla calciul, cred ca de vina e actiunea repetata pe care o faci laughing.
(Sper ca intrebarea e pentru zilele in care freci menta)

| night_crawler a răspuns:

Doamne ajuta sa vina sfarsitul lumii cat mai devreme laughing

| costyn162 a răspuns:

Sincer nu cred ca e adevarat chestia asta...Ai lipsa de calciu din alte motive...

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Pasta no stiam e noua...laughing)rolling on the floor

| mrproffesor a răspuns:

Mda.las-o mai moale

| Bucatarul.com a răspuns:

Trebuie sa-ti faci o prietena, iar calciul iti va creste instantaneu!

P. S. Iustine, tu esti?

| alina88 a răspuns:

S-o lasi mai moale!

| CaTa_6712 a răspuns:

Lichidul seminal (sperma) este formata din diferite minerale si vitamine. Spre exemplu, ea contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente. Aceste lucruri sunt vitale pentru organismul uman si pentru dezvoltarea lui normală, in special in decursul formării lui: in adolescenta si in anii urmatori acesteia. Masturbarea excesiva, si nu numai, face ca aceste elemente sa fie eliminate din corp fară masură, predispunand individul la o serie intreaga de disfunctii si afectiuni. Te sfatuiesc sa o lasi mai moale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a spus asa o prostie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu are treabă masturbarea cu lipsa de calciu.
Trebuie să faci determinarea sa prin analiză de sânge ca ulterior să poţi lua o doză de calciu (numai medicul poate să-ţi prescrie forma şi modul de administrare) pentru echilibrul său în organism.
Pa, pa.