| Tudor7654 a întrebat:

Daca ai disfunctie erectila din cauza masturbarii excesive atunci de cat timp trebuie sa fie pauza ca sa fii iar ca inainte?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pauza mai mare si neaparat sa treci la sex adevarat.

| Tudor7654 explică (pentru darrio2007):

Si sa nu ma mai duc la urolog sau acum sa ma duc daca tot mi-am facut programare?

| Tudor7654 explică (pentru darrio2007):

Si daca ma duc sa-i spun si ca m-am mastur bat in exces sau nu poti la un doctor sa spui asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor7654):

Poti sa ii spui daca te intreaba.

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor7654):

Daca ai programare, mergi la urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cati ani ai disfunctia asta, fiindca la unii se repara in 6 luni, la altii dureaza chiar 1-2 ani, perioada in care nu ai voie sa exagerezi cu masturbarea niciodata, ca se prelungeste perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoana, intre o zi sau doua si cateva saptamani, nu poti face altceva decat sa astepti si sa vezi.

| Tudor7654 explică (pentru anonim_4396):

Si sa nu ma duc la urolog daca cred ca e de la masturbarea in exces ci doar sa iau o pauza sau sa ma duc daca mi-am facut programare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudor7654):

Mai degraba ar fi bun un psiholog decat un urolog, daca suspectezi ca afectiunena ar avea alte cauze organice, atunci du-te la urolog, dar daca nu, cred ca poti sa anulezi linistit programarea

| Tudor7654 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca ma duc totusi la urolog pot si sa-i spun ca ma mastur bam in exces in trecut sau nu e bine sa-i spun de astea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudor7654):

Nu vreau sa fiu necioplit, dar mi se pare ca iti pui prea multe intrebari, e normal sa fii in dubii totusi. Mergi la doctor si spune-i tot ce stii in legatura cu asta, inclusiv partea cu masturbatul, medicul n-are niciun motiv sa te judece pentru asta, pana la urma, tu te duci la el si il platesti, ar trebui sa se comporte cat mai bine cu tine, si nu neaparat pentru ca e la privat, ci pentru ca actul medical n-ar trebui sa discrimineze in niciun fel. Evident ca poti sa primesti sfaturi de la el (sa n-o mai faci atat de des, poate), dar nu le lua ca pe o judecata, ci ca ce sunt, adica fix niste recomandari.