| remusbb a întrebat:

Ce trebuie sa stiu pentru a lua cu brio testul initial la geografie din clasa a IX -a?
Un plan de recapitulare ar fi de folos

Răspuns Câştigător
| Mymiii a răspuns:

Trebuie sa stii foarte bine geografia Romaniei si a Europei. De obicei se pune foarte mult accent pe asta! Recapituleaza tot ce ai facut in clasa 8-a pentru ca ce ai facut in anii anteriori are legatura si cu materia dintr-a 8-a. Invata capitalele tuturor tarilor si tot ce tine de cultura generala la capitolul geografie... Cam mult, stiu! Succes!