| FunnyGirl123 a întrebat:

Ce trupe rock stiti cu chitaristi buni? Ceva gen Iron Maiden,Metallica...(Dar nu Tokio Hotel sau Green Day) laughing Funda.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Testament cu Alex Skolnick
Slayer cu Kerry King
Led Zeppelin cu Jimmy Page
Black Sabbath cu Tony Iommi
Queen cu Bryan May
Pink Floyd cu David Gilmour
Dream Theater cu John Petrucci
The Who cu Pete Townshend
Sepultura cu Andreas Kisser
Deep Purple si Rainbow cu Ritchie Blackmore
Megadeth cu Dave Mustaine
Children of Bodom cu Alexi Laiho
Coroner cu Tommy Vetterli(anonimi,si trupa si chitaristul,dar mie mi se par foarte buni)
Exodus cu Gary Holt
Nightwish cu Emmpu Vuorinen

Mie astia imi plac mult,desi mai sunt si chitaristi care sunt foarte buni de capul lor(Clapton,Vai,Satriani,Gary Moore), in cariere solo, sau ale caror nume imi scapa acum.

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Uhm,păi AC/DC(sunt sigură că ai auzit de Angus Young),Rammstein,Judas Priest,Anthrax,Slayer,Children of Bodom,Watain,Dark Empire,Dimmu Borgir,Venom,Megadeth,Steppenwolf,Led Zeppelin, Guns N'Roses, Rolling Stones...

| Dulcinea a răspuns:

Megadeth, Guns'n'Roses (Slash este genial)

| becs a răspuns:

Red hot chilli peppers