| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea sa reprezinte ca o fata mi-a zis ca am ochii frumosi? :/ wtf, adica nu-i nimic special la ei, sunt verzi, ce e asa de,, frumos" la ei, ca doar mai sute de mii de oameni aceeasi culoare;-;. Cand mi-a zis asta, am tacut, nu i-am zis nimic. Motivul l-am spus mai sus. Nu inteleg complimentul asta.

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asa au toti si fete si baieti cand vad ochi verzi sau albastri pentru ca e culoare mai speciala si frumoasa in acelasi timp. Mi se pare un compliment foarte lame, dar se face involuntar. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Adry05):

Mie mi se par mai frumosi ochii caprui laughing ^_^

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

Mereu e asa. Esti obisnuit cu culoarea ta si atunci iti place culoarea altuia. laughing Inseamna ca-ti plac ochii mei, yeeey.

| Nemessys a răspuns (pentru Adry05):

Daca esti si brunet, da big grin. Sau ochii negrii, ce frumosi sunt. Iar cei albastrii, nici o culoare nu-i intrece. Dar tie iti plac ochii verzi? rolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

Am parul saten-inchis. laughing Si am ochii caprui inchis spre negru.
Mie personal imi plac mai mult cei verzi decat cei albastri laughing

| OldSoul a răspuns:

A vrut sa intre in vorba cu tine si a introdus acest aspect sa sparga gheata, dar tu te-ai lovit de iceberg si te-ai scufundat.

| Nemessys a răspuns (pentru OldSoul):

laughing) Pot sa jur pe ce vrei tu ca ceea ce ai spus, este gresit ^_^.

| OldSoul a răspuns (pentru Nemessys):

Poate ar fi mai bine sa fie asa cum spui tulaughing

| Nemessys a răspuns (pentru OldSoul):

Totusi, mi-a placut cum ai formulat aia cu gheta. big grin Repet, nu a vrut sa intre in vorba cu mine, nu stiu ce i-a venit sa-mi zica asta. tongue Apreciez totusi ca ti-ai dat cu parerea. Chiar daca ceea ce ai zis tu a fost gresit, apreciez. (y)

| OldSoul a răspuns (pentru Nemessys):

Cine sa mai inteleaga femeile laughing
Poate nici ea nu stie de ce a spus asta happy

| Nemessys a răspuns (pentru OldSoul):

Dupa modul cum a spus-o, sunt extrem de putine sanse sa nu fi fost sincera.
Si da, asa e, cine mai intelege femeile? rolling on the floor Ai dreptate. big grin

| justanotheruser99 a răspuns:

E doar asa ca fapt divers. Nu cred ca ar trebui sa reprezinte ceva.
Si eu am ochii verzi si nu vad nimic special la ei.

| Deaad a răspuns:

Inseamna ca poate vrea sa te ****.

Iar ochii verzi si albastri sunt speciali pentru ca majoritatea au ochii caprui in Romania.
Si eu cand vad o fata cu ochii verzi sau mai ales albastri, nu-mi mai vine sa imi iau ochii de pe ea.

| Nemessys a răspuns (pentru Deaad):

No *** way laughing

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu conteaza doar culoarea ci si forma, cum se schimba cand zambesti, etc. Nu inseamna ca fata urmareste numaidecat ceva ci pur si simplu ca ii plac.

| Nemessys a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Dupa cum am zis, nu-i nimic special la ei. Cand s-a intamplat asta, eram in ora, nu mai stiu ce faceam, eu eram blocat si ma uitam in alta parte, nu la ea, apoi aud eu in stanga (bancile din spate),, uite fata ce ochi frumosi are ^_^", nu credeam ca se refera la mine. Apoi ma striga, intorc capul spre ea si-mi zice,, ce ochi frumosi ai happy ". Nu am zis nimic, nici zambit, m-am intors la banca si mi-a vazut de treaba. Iar ea zice,, nici un multumesc" Cu un ton de ala. dezamagitor. Adica ea imi zice un compliment ca sa astepte ceva in schimb? :/

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Nemessys):

Da, puteai sa spui macar un multumesc. Asa, din politete si bun-simt. Cu asta vei cistiga mult in viata. Daca nu, vei pierde.

| Nemessys a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Am bunul simt si stiu ca ceea ce am facut nu este frumos. Dar atunci cand mi se ofera un compliment,, il refuz" pentru ca stiu ca nu-i...,, adevarat" sau sincer nu stiu cum sa zic. De asta nici nu i-am zis,, multumesc" deoaree stiu ca nu-i nimic special la ei, deci era ceva,, sec" si nu prea merita.

| Pizzaislife a răspuns:

Poate a vrut sa fie draguta

| Ellarebella a răspuns:

Poate pur si simplu ei i se par frumosi. incerca sa te complimenteze