| ChristianAthletikتايلور a întrebat:

Ce vrea sa spuna proverbul Buturuga mica rastoarna carul mare si Dupa furtuna vine si vreme buna?

Răspuns Câştigător
| gabytza_7109 a răspuns:

''Buturuga mica rastoarna carul mare'' adica nu intodeauna cel mare poate sa faca ceva care cel mic nu poate face. ''Dupa furtuna vine si vrme buna'' dupa ce ti-a fost greu vine vreme buna.

4 răspunsuri:
| ellisa a răspuns:

Buturuga mica rastoarna carul mare = Cei "mari" sunt deseori doborati in multe privinte de cei mici.

Dupa furtuna vine si vreme buna = Dupa intamplarile rele vine mereu si un lucru bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un impuls puternic pentru cei care simt ca nu mai pot, se lasa coplesitit, doborati de imprejurimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasatima in pace sunt nervos