| bratari12 a întrebat:

Ce ziceti de niste idei pentru camera unei adolescente?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

2 culori la pereti, care sa fie in armonie cu mobila.
Un covor de genul pe jos:http://www.google.ro/......tp?/imgres
Dar bun, si in alte culori, sau pe oval.
Pat de genu`; http://www.google.ro/......tp?/imgres
Un fotoliu si un birou.
Perdea pe sine...si spoturi pe o parte a tavanului unde vine si dulapul.Un birou in coltul opus.Niste obiecte ornamentale(o vaza cu flori care raman uscate,niste fotografii cu ea in rama, un ursulet de la iubit pe pat;)))
Revistele intr-o comoda micuta langa pat, si in alt sertar de acolo tot felul de porcarioare utile.

| Aηηy a răspuns:

Camera unei adolescente nu trebuie neaparat sa fie iesita din comun, dupa parerea mea cred ca ar trebui sa arate cam asa: pat sau canapea, dulap cu multe sertare : pentru sosete, sutiene, chiloti, tricouri, pantaloni scurti, pantaloni lungi, etc.; ca sa iti fie mai usor sa gasesti lucrurile pe care le cauti avand in vedere ca un adolescent are o viata destul de stresanta. Oglinda, dulapior pentru accesorii si machiaj. Birou, calculator, televizor. Niste draperii dragute, colorate cu diferite modele si peretii camerei sa fie mov, roz, albastri, albi, depinde de culoarea prefreata. O biblioteca si cam atat... altceva nu imi mai trece prin cap happy.

| Myhay_1171 a răspuns:

Postere, perne roz si alte de astea ca eu sunt baiat