| BlogVitaClub a întrebat:

Ce ziceti, v-ar placea ca in locul orelor clasice de educatie fizica, fiecare elev sa aiba posibilitatea de alege ce sport sa practice, si sa se axeze mai mult pe acesta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că da. Oricui i-ar place asta,dar din păcate nu se merge pe asta. Sunt multe lipsuri în învăţământul de azi pe care probabil că toţi le observă, dar mulţi se fac că nu văd. Dacă s-ar pune mai mult accent pe plăcerea elevului şi pe calitate, lucrurile ar sta altfel. Acum se merge doar pe mult şi prost.

2 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Ar fi interesant, dar din pacate sistemul de invatamant roman nu ne permite.30 de copii, fiecare dorind un alt sport, cu echipamentele ce se gasesc azi prin scoli...nu imi pot imagina cum ar decurge ora.

| SweetnothingAli a răspuns:

Ceea ce spui tu ar fi ideal da din pacate in Romania acest lucru nu cred ca ar fi posibil vreodata dar stii cum e speranta nu moare niciodata