| popmirgea1999 a întrebat:

Voi ce ziceti sa dau la facultatea de educatie fizica si sport?(imi place foarte mult sportul, nimic altceva)
Ce pot iesi de acolo daca termin aceasta facultate?
La multi ani :8

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Antrenor şi profesor de sport, sunt facultăţi care au suplimentar şi kinetoterapie. Sărbători fericite.

| AndraNicoleta a răspuns:

Depinde de sectia la care alegi sa mergi. Pe langa profesor de sport, mai poti fi si kinetoterapeut sau poate chiar nutrtionist.
Cauta informatii pe net. Pe site-ul anefs-ului cred ca poti gasi tot ce te intereseaza sa afli.

Mult succes!

| cristiiiiiii a răspuns:

Profesor de sport cel mai sigur

| TheStory a răspuns:

Sportiv de performanta, depinde de sportul pe care il practici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce antrenor fratilor ca pentru antrenor trebuie altceva nu facultatea de educatie fizica si sport.

| Gabriello02 a răspuns:

Prof de sport.

| Sk1j4 a răspuns:

Profesor de sport, nutritionist, kinetoterapeut.
Sincer iti recomand aceasta facultate.
Nu este o facultate grea.

| popmirgea1999 explică (pentru Sk1j4):

Salut. Mersi pentru incurajare big grin Chiar aveam nevoie de asa ceva happy
Dar daca nu te superi ce faci la orele de ed fizica si la celelalte cursuri? E mult de invatat?big grin

| Sk1j4 a răspuns (pentru popmirgea1999):

Nu e mult de invatat.Din punct de vedere al invatatului este printre cele mai usoare facultati.Pai la inceput trebuie sa iti alegi un sport basket/volei/fotbal ...etc daca te intereseaza da-mi add la id-ul wazzup_x_x si iti arat cum arata un orar si altele.Ca e mult de scris daca vrei sa vezi cursurilelaughing

| popmirgea1999 explică (pentru Sk1j4):

Mersi :*
Dar nu ma intereseaza daca este cea mai usoara sau cea ma grea
NU fac facultatea asta pentru ca este usoara sau grea.fac pentru ca-mi place sportul...nu ma intereseaza banii
Eu voi alege cu sufletul(daca ma intelegi)cat despre altii fac o facultate care cand o termini iesi ceva de acolo dar asa nu ma intereseaza
Nici nu concep sa nu intru acolo(doamne feri)
Cred ca n-as mai fi om in toata viata (doamne feri sa nu intru)
Si ti-am dat add pe mess daca nu te superi. Chiar mi-ai prinde de ceva ajutor big grin

| Sk1j4 a răspuns (pentru popmirgea1999):

Da,ti-am dat accept.

| Alexandru_Oancea_1994 a răspuns (pentru Sk1j4):

Da tu ai urmat aceasta facultate imi poti spune cum este cu limba engleza ce teste trebuie sa dai ca nu prea ma descurc?

| zTonia a răspuns:

Eu nu iti recomand sa mergi la acea facultate deoarece nu poti iesi cut nimic.(adica sa fi platit cat de cat bine). Mai bine lasi sportul ca hobby

LA MULTI ANI SI TIE!

| Walhalla a răspuns:

Profesor de sport...

| Bia379 a răspuns:

Antrenor sau profesor de sport.

| REKcode a răspuns:

De la asemenea facultate poti iesi antrenir sau prof de sport.